براساس تحقیقات روانشناسی ، رنگ ها دارای انرژی هستند و اگر به درستی از آن ها در محیط خانه استفاده گردد می توانند باعث ایجاد آرامش شوند. اگر اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید می توانید بهترین رنگ مبلمان را برای منزل خود خریداری نمایید.

انتخاب بهترین رنگ مبلمان براساس نوع دکوراسیون داخلی منزل

بهترین رنگ مبلمان کدام است؟ این سوالی است که هیچگاه نمی توان برای آن پاسخی پیدا کرد! رنگ بندی مبل های تولید شده موجود در بازار چه از نوع راحتی ، چه مدرن و یا کلاسیک متنوع است تا برای هر نوع سلیقه ای در دسترس باشد. انتخاب رنگ مبلمان باید براساس سلیقه شخصی شما ، نوع سبک دکوراسیون ، هماهنگی و هارمونی با رنگ مدنظر برای دکوراسیون داخلی صورت گیرد.

مبلمان راحتی به رنگ قرمز

قرمز، رنگ گرمی است که برانگیزنده هیجانات قوی و نشانگر عشق، حرارت و صمیمیت است. این رنگ به وجود آورنده احساس شور و هیجان و در عین حال تحریک کننده احساس خشم و عصبانیت است. به همین دلیل باید به صورت کم در دکوراسیون داخلی منزل از آن بهره گرفته شود.

در صورتی که انتخاب شما مبلمان راحتی به رنگ قرمز می باشد ، آن را با سفید ترکیب نموده و یک دکوراسیون مدرن منحصر به فرد را به وجود آورید. اگر علاقمند به دکوراسیون کلاسیک هستید ، استفاده از مبل راحتی به رنگ قرمز در سالن پذیرایی انتخاب مناسبی نیست و باید از مبلمان کلاسیک یا مبلمان استیل استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی
نکات مهم در زمان خرید مبلمان استیل (سلطنتی)

مبلمان مدرن سفید

معمولاً برای تهیه جهیزیه انتخاب بهترین رنگ مبلمان ، سفید می باشد. مبلمانی سفید ، برای چیدمان خانه عروس مناسب است و طرفداران زیادی دارد. خانه نو با رنگ سفید و وسایل و لوازم دکوری به روز یک ایده جذاب به حساب می آید.

سفید ، نماد روشنی و پاکی است و نشانگر شروع تازه و جدید است. سفید یک رنگ قدرتمند در علم فنگ شویی می باشد که برای آرایش و نظم دادن به محیط به کار برده می شود. طراح ها اغلب از این رنگ برای بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده می کنند.

مبلمان مدرن گاهی با پارچه ساده یا طرح دار به رنگ سفید تولید می شوند. البته به این نکته توجه کنید که استفاده زیاد از رنگ سفید باعث یکنواختی و سردی محیط می گردد و به زودی خسته کننده خواهد شد. به همین منظور برای ایجاد کنتراست حتما از رنگ تضاد آن یعنی مشکی استفاده نمایید.

مبلمان کلاسیک با پارچه های قهوای ، کرم یا بژ

معمولاً پارچه های مبلمان کلاسیک طرح برجسته هستند و به رنگ های کرم ، بژ ، قهوه ای و یا طوسی تولید می شوند. رنگ قهوه ای در واقع سایه های تیره تر رنگ نارنجی است که از ترکیب دو رنگ قرمز و سیاه به دست می آید و جزء رنگ های گرم و خنثی محسوب می شود.

شیری ، عاجی ، قهوه ای روشن ، دودی ، شکلاتی و قهوه ای سوخته طیف های مختلف رنگ قهوه ای محسوب می شوند. قهوه ای نماد امنیت و اعتماد است که باعث آرامش می گردد. افراد زیادی علاقمندند تا دکوراسیون خانه خود را براساس این رنگ و طیف های مرتبط با آن طراحی کنند.

پارچه هایی به این طیف رنگی در کنار پایه و تاج مبل با رنگ قهوای سوخته ، طلایی و گردویی یک هماهنگی زیبا پیدا می کنند که برای پذیرایی از مهمانان رسمی بسیار کاربردی به شمار می روند و یک دکوراسیون شکیل را ایجاد می نمایند. لذا می توان گفت بهترین رنگ مبلمان برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک ، طیف های رنگی کرم – قهوای – طلایی می باشد.

 

رنگ های فانتزی بهترین رنگ مبلمان برای خانه های با دکوراسیون جدید

امروزه مبلمان راحتی به رنگ های فانتزی تولید می شوند. صورتی ، آبی کاربنی ، سرخابی ، آبی پاستلی ، سبز نعنایی ، زرد ، نارنجی ، بنفش و .. از جمله رنگ هایی هستند که هرکدام می توانند بهترین رنگ مبلمان برای خانه شما باشند و این زمانی حاصل می گردد که شما علاقمند به دکوراسیون فانتزی – مدرن باشید و از لوازم دکوری جدید و به روز نیز استفاده نمایید.

بهترین رنگ مبلمان

بهترین رنگ مبلمان

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید مبلمان مدرن

نتیجه گیری درباره انتخاب بهترین مبلمان

همانطور که بیان شد بهترین رنگ مبلمان از نظر هرشخصی یک رنگ می باشد. این موضوع کاملاً سلیقه ای است و شما می توانید از هر رنگی که موردعلاقه تان است استفاده نمایید. برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید با یک طراح داخلی دکوراسیون مشورت کنید و یا در این زمینه اطلاعات عمومی خود را بالا برید تا خود بتوانید جذاب ترین دیزاین را ارائه دهید.

گالری مبلمان عالیجناب | عرضه انواع مبلمان منزل

انواع مبلمان با بالاترین کیفیت متریال اولیه و براساس در نظر گرفتن سلایق مختلف براساس ترندهای روز عرضه می گردد. جنس چوب مبلمان استیل – کلاسیک و مدرن – آوانگارد تولید شده توسط این مجموعه از نوع راش گرجستان می باشد و با رنگ پلی یورتان آلمانی ، پوشش داده می شود.