– مبلمان کلاسیک به چه نوع مبلمانی گفته می شود؟
– خرید مبلمان کلاسیک براساس چه معیارهایی باید صورت پذیرد؟
– چند کشور صاحب سبک کلاسیک در طراحی مبلمان هستند؟

خرید مبلمان کلاسیک | آشنایی با سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از سبک های پرطرفدار قرن 17 میلادی در اروپا بوده است که اغلب در خانه های مجلل و لوکس آن دوران مورد استفاده قرار می گرفته است. استفاده از این سبک هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.
در چند صد ساله گذشته خرید مبلمان کلاسیک تنها منحصر به تعدادی از خانه های اشرافی محدود می شد اما امروزه انواع مبل کلاسیک در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید گردیده اند که عموم مردم می توانند آن را خریداری کنند.

با توجه به مفهوم لغت کلاسیک ، این سبک را نمی توان قدیمی و یا از مُد افتاده دانست که تنها منحصر به یک دوره خاص تاریخی بوده ، بلکه این سبک دارای اصالت است و از جمله هنرهای ریشه دار در تمامی بُرهه های زمانی می باشد.

آیا مبلمان کلاسیک (سنتی) و استیل (سلطنتی) یکی هستند؟

شاید هیچ گاه تفاوتی میان مبلمان کلاسیک و استیل قائل نشده اید ، و هر دو را یکسان می دانید! باید گفت که این دو نوع در عین داشتن شباهت هایی ، کاملاً از یکدیگر مجزا می باشند.

شباهت های مبلمان سنتی و استیل

  • در هردو از چوب های مرغوب استفاده شده است.
  • زاویه پشتی و نشیمن گاه یکسان می باشد.
  • هردو دارای ظاهری مجلل و با وقار است.
  • دسته های مشابهی دارند.

تفاوت های مبلمان کلاسیک و استیل

 • منبت کاری و کنده کاری ها در مبلمان کلاسیک کم تر است.
 • طرح ها و نقش ها در مبلمان استیل از اصالت بیشتری برخوردار می باشد.
 • قیمت مبلمان استیل بیشتر از کلاسیک است.

فرانسه ، انگلستان و ایتالیا ؛ صاحب صنعت مبل کلاسیک

سه کشور اروپایی (فرانسه ، انگلیس و ایتالیا) صاحبان سبک مبل سنتی هستند که در ذیل به بررسی هر یک می پردازیم:

 مبلمان سنتی فرانسوی | خرید مبلمان کلاسیک

در قرن هفدهم مبلمان کلاسیک فرانسوی به طور خاص برای اشراف زاده ها ساخته می شد. حکاکی های چوبی در این دوره پیچیده تر و حجم مبلمان بسیار زیاد بوده است.
به مرور طرح مبلمان اشرافی فرانسوی به سمت سادگی و ظرافت بیشتر رفت. به طوری که امروزه مبلمان فرانسوی به مبل ساده و ظریف مشهور است.

خرید مبلمان کلاسیک

ویژگی های مبلمان سنتی فرانسوی

طرح چوب مبلمان کلاسیک فرانسوی با خطوط راست یا منحنی بسیار ساده و نامتقارن است. پارچه مبلمان کلاسیک فرانسوی از جنس کتان یا مخمل و ابریشم بوده و بسیار مرغوب و باکیفیت است. رنگ پارچه مبلمان فرانسوی عموما خنثی و روشن است. به طور کلی در میان انواع مبل مبل کلاسیک، مدل مبل فرانسوی بهترین انتخاب برای پذیرایی های کوچک است. زیبایی و ظرافت و خوش رنگ بودن مبل کلاسیک فرانسوی باعث شده محبوبیت زیادی در بین ایرانیان پیدا کند.

مبلمان سنتی انگلیسی | خرید مبلمان کلاسیک

در میان انواع مبلمان کلاسیک، مبلمان انگلیسی یک مبل راحتی محسوب می شود. طرح منبت کاری های آن بسیار ساده بوده و قسمت نشیمن آن بسیار راحت است. بر خلاف انواع مبل کلاسیک دیگر، رنگ پارچه مبلمان سنتی انگلیسی محدودیتی ندارد.

ویژگی های مبلمان سنتی انگلیسی

مشخصه اصلی مبل انگلیسی سنتی ، دسته های خمیده با پشتی ساده (لمسه دوزی) و با ارتفاع یکسان است. مبل انگلیسی معمولاً از جنس چرم و به رنگ قهوه ای می باشد.

مبلمان سنتی ایتالیایی | خرید مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک ایتالیایی در میان انواع مبل کلاسیک، کاملا اصیل و با قدمت بسیار بالا است. اگر به دنبال داشتن یک سالن پذیرایی فوق العاده مجلل، لوکس و شاهانه هستید به سراغ مبلمان کلاسیک ایتالیایی روید!
تقارن در طرح یکی از مهم ترین اصول مبل کلاسیک ایتالیایی می باشد. از لحاظ کیفیت بهترین است ، زیرا در ساختار آن از بهترین متریال های موجود استفاده می شود.

خرید مبلمان کلاسیک

رنگ ها در این مدل مبل خنثی هستند. طرح مبلمان کلاسیک ایتالیایی کاملا متعادل، متقارن و متناسب است. مجموع همه این خصوصیات فوق العاده، مبلمان ایتالیایی را بسیار منحصر به فرد کرده است. قیمت مبلمان ایتالیایی به نسبت سایر کشورها بالاتر است.

خرید مبلمان کلاسیک

خرید مبلمان کلاسیک یا مدرن؟

به دلیل ظرافت و منبت‌کاری های بیشتر در مبلمان کلاسیک ، این سبک دارای قیمت بالاتری نسبت به مبلمان مدرن می باشد. به علاوه نوع چوب به کار رفته و جنس پارچه ای که به عنوان روکش استفاده می گردد نیز از دیگر عوامل تأثیر گذار در قیمت مبلمان سنتی هستند.

اکنون دیگر انتخاب با شماست!
شما می توانید براساس نوع سبک دکوراسیونی که برگزیده اید و میزان بودجه ای که در اختیار دارید ، مبلمان مدرن یا کلاسیک را خریداری نمایید.

گالری مبلمان عالیجناب | فروش انواع مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک عرضه شده توسط گالری مبلمان عالیجناب از بهترین متریال موجود ، با طراحی منحصر به فرد و براساس المان های روز می باشد.

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه « مبلمان کلاسیک » مراجعه نمایید.

در ویدئوی زیر یکی از نمونه مبلمان کلاسیک فوق العاده زیبای گالری عالیجناب (مدل ایرنا) را تقدیم نگاه شما عزیزان می نماییم:

[aparat id=’nXJxD’]