اگر سری به بازار بزنید یا در موتور جستجوگر گوگل سرچ نمایید ، با مدل های مختلفی از انواع مبلمان مواجه خواهید شد که انتخاب را برای شما سخت می نمایند.
بهتر است قبل از خرید مبلمان چندین فاکتور را برای خود مشخص کنید تا با محدود شدن مدل ها ، انتخاب برای شما آسان شود. مبلمان کلاسیک ، مبلمان مدرن ، مبلمان راحتی و … جزء دسته بندی اصلی گروه مبلمان قرار می گیرند.

فاکتورهای انتخاب و خرید مبلمان راحتی ، مبلمان کلاسیک و مبلمان مدرن

باید قبل از خرید مبلمان ، به چند سوال پاسخ دهید. اینگونه راحت تر می توانید هدف تان را از خرید خود مشخص نمایید.

1- چه مقدار فضا در اختیار دارید؟ (مساحت اتاق پذیرایی شما چقدر است؟)
2- بابت خرید مبلمان ، چه میزان هزینه می کنید؟
3- دکوراسیون داخلی شما از چه سبکی پیروی می نماید؟ (سبک مدرن ، کلاسیک و …)
4- مبلمان مناسب منزل شما از چه متریالی تشکیل شده باشد؟
5- چه رنگی را برای مبلمان می پسندید؟ یا به عبارتی دیگر ، رنگ ایده آل ، متناسب با دکوراسیون منزل کدام است؟
6- چه افرادی قرار است از مبلمان استفاده کنند و برای چه نیازهایی قرار است این مبل خریداری شود؟

مطلب پیشنهادی
خرید مبلمان کلاسیک | آشنایی با ویژگی های مبلمان کشورهای صاحب سبک

خرید مبلمان راحتی یا مبلمان کلاسیک؟

یکی دیگر از سوالات مهمی که در هنگام خرید مبلمان مطرح می شود ، راحتی یا کلاسیک بودن آن است. برای درک بهتر هریک از این دو مدل ، بهتر است با تعریف هرکدام آشنا شوید!

تعریف مبلمان راحتی

مبلمان راحتی تقریباً به صورت کامل از پارچه تشکیل شده اند و چوب و فلزیی که در بدنه اصلی آن ها وجود دارد در ظاهر مبلمان مشخص نیست و عموماً در روی کار هیچگونه چوب یا فلزی دیده نمی شود. مبلمان راحتی معمولاً دارای دسته های پهن و پایه‌های کوتاهی هستند و تکیه گاه آن ها هم نسبتاً کوتاه است.

همانطور که از نام مبل راحتی مشخص است ، این مجموعه مبلمان گزینه خوبی برای استراحت کردن هستند ولی برای مهمانی های رسمی خیلی مناسب نیست.

خرید مبلمان

تعریف مبلمان کلاسیک

مبل های کلاسیک از چوب و پارچه درست شده‌اند و تکیه گاه این نوع از مبلمان مقداری بلند است و پایه های بلندی دارند که اجازه نشست و برخاست بیشتری به مهمانان و افراد می دهند و نسبت به مبل های راحتی رسمی تر هستند. جذابیت بصری این نوع از مبلمان بسیار بالاست!

خرید مبلمان

حال که با هریک از این اسامی آشنا شدید ، می توانید براساس سبک دکوراسیون و برمبنای سلیقه شخصی خود و خانواده تان ، یکی از آن ها را برگزینید.

تفاوت ها و شباهت های مبلمان کلاسیک با مبلمان راحتی | خرید مبلمان

1- مبلمان کلاسیک از ظاهر شیک تری برخوردار هستند. در صورتی که علاقمند به دکوراسیون لوکس ، فاخر ، تجملی و پر زرق و برق هستید ، حتما مبلمان کلاسیک را انتخاب نمایید.

2- اگر طرفدار سبک مینیمالیسم (ساده گرایی) هستید ، خرید مبلمان راحتی انتخاب درست تری می باشد.

3- معمولاً مبلمان راحتی فضای بیشتری را اشغال می کنند ، در نتیجه مناسب فضاهای کوچک نیستند.

4- مبل کلاسیک به علت ظریف‌تر بودن پایه ها و دسته ها جای کمتری می گیرد. از این رو محیط های کوچک را دلبازتر نموده و جابجایی آن ها راحت تر است.

5- مبل های راحتی برخلاف مبل های سلطنتی و کلاسیک مربوط به مهمانی های تجملاتی نیست و برای نشیمن روزانه و دورهمی های خودمانی گزینه مناسب تری خواهد بود.

6- خرید مبلمان کلاسیک به دلیل حجم کمتر ، برای عبور از راه پله های آپارتمان هایی که از مساحت کمی برخوردار هستند مناسب تر است. البته برای رفع این مشکل ، سازندگان مبلمان راحتی ، مدل های کم حجم تری را نیز تولید نموده اند تا افرادی که علاقمند به خرید مبلمان راحتی هستند ، اما راه پله های باریکی دارند نیز بتوانند از آن بهره مند گردند.

مبلمان راحتی

خرید مبلمان

مبلمان کلاسیک

خرید مبلمان

تفاوت قیمت مبلمان راحتی و کلاسیک

اگر بخواهیم به طور کلی مقایسه ای میان مبلمان کلاسیک و راحتی داشته باشیم ، باید بگوییم که مبل کلاسیک از قیمت بالاتری برخوردار است و علت در اجرای منبت کاری و ظریف کاری است که بر روی چوب آن صورت می پذیرد.

اگر مبلمان کلاسیکی که شما خریداری می‌کنید تهیه شده از چوب راش باشد نسبت به مبلمان دیگر قیمت بیشتری دارد ، زیرا چوب راش از گرانترین و با کیفیت ترین نوع چوب ها هست. استفاده از چوب باکیفیت نیز از عوامل مهم موثر در قیمت ها می باشد.

امروزه با توجه به تنوع در طرح ها ، مبلمان راحتی دارای رنج قیمتی متفاوتی هستند. نوع پارچه ، فوم به کار رفته و جنس متریال اولیه نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این نوع مبلمان می باشد.

در ساختار بیشتر مبل های راحتی از چوب کاج استفاده می‌شود که رنگ آن سفید است و اگر برای ساخت مبل های استیل از چوب کاج استفاده کنیم به خاطر منبت کاری ، ممکن است که شکستگی ها و پیچ و تاب‌های غیر قابل تعمیری در این مبلمان به وجود بیاید و به همین علت است که چوب سفید کاج برای ساختن مبل های کلاسیک مناسب نیست و در این مورد هم بیشتر از چوب راش استفاده می کنند.

گالری مبلمان عالیجناب | فروش انواع مبلمان کلاسیک و راحتی

عالیجناب گالری تولید کننده انواع مبلمان از بهترین متریال اولیه می باشد. کارشناسان ارشد این واحد تولیدی براساس آخرین ترندهای سال ، زیباترین طرح های مبلمان را مطابق با سلیقه خانواده های ایرانی به مرحله اجرا و پیاده سازی در می آورند.

انواع مبلمان کلاسیک ، مبلمان راحتی ، مبلمان مدرن از جمله محصولات باکیفیت گالری عالیجناب می باشد.