علم فنگ شویی (Feng Shui) چندین سالیست که در ایران مورد توجه قرار گرفته است و طراحان داخلی با اهمیت به این موضوع به چیدمان منازل می پردازند. پرداختن به مقوله فنگ شویی مبلمان در طراحی دکوراسیون حائز اهمیت است. در این مطلب شما را با این علم و ویژگی های آن آشنا می نماییم:

فنگ شویی مبلمان – آشنایی با فلسفه این علم

علم و هنر فنگ شویی مربوط به چین باستان است. این علم دارای قوانینی می باشد که اجرای آن در محیط خانه باعث ایجاد سلامتی ، شادی و خوشبختی اعضای خانواده می گردد. در واقع می توان گفت هر فضایی دارای انرژی است و این انرژی از اشیای پیرامون آن ساطع می شود. با حفظ تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی بین اشیا و فضا می توان این علم را پیاده سازی نمود. قوانین این علم عبارتست از :

1- پرهیز از بی ‌نظمی

2- جلوگیری از انباشتگی اشیا در یک فضای محدود

3- حذف وسایل غیرضروری از محیط

3- استفاده از رنگ های متناسب و نزدیک به هم

4- قرار دادن وسایل در جهت های صحیح

علت محبوب شدن علم فنگ شویی

با توجه به زندگی پُرمشغله امروزی که خانم ها و آقایان مجبور هستند تا ساعات طولانی را در محیط کار بگذارنند، یافتن احساس آرامش در خانه از ضروریات می باشد. برای رسیدن به این هدف باید با استفاده از علم فنگ شویی و چیدمان اصولی وسایل ، انرژی مثبت را در فضای خانه جاری ساخت.

 

جریان انرژی در فضا نباید مختل گردد!

برای دستیابی به فنگ شویی مبلمان باید چیدمان اشیای پیرامون مبلمان دارای هدف بوده و از هماهنگی و هارمونی برخوردار باشند.

به رنگ ها توجه نمایید!

در علم فنگ شویی ، رنگ ها دارای انرژی هستند و معرف یکی از عناصر پنج گانه (باد ، آب ، خاک ، آتش یا فلز) هستند. در هنگام خرید مبلمان منزل به پالت رنگی متناسب با رنگ دکوراسیون خود توجه نمایید تا بتوان انرژی‌های مرتبط با هر بخش از خانه را با یکدیگر مرتبط نمود. به طور مثال :

قرمز و طیف های رنگی وابسته به آن نظیر نارنجی ، بنفش ، صورتی، نماد عنصر آتش هستند. در چین باستان قرمز را رنگ خوش شانسی و عامل جذب احساس قدرتمندی و شکوه می دانسته اند.

طلایی نماد پول و ثروت است، البته این رنگ اغلب در مبلمان کلاسیک دیده می شود و معمولاً در بدنه اصلی چوب آن به کار می رود.

آبی از عنصر آب گرفته شده و نشانگر آرامش و لذت بردن فرد از زندگی می باشد.

بژ ، کرم ، قهوه ای و طیف‌های مرتبط با آن از عناصر زمین (خاک) گرفته شده اند و نماد ثبات و پایداری هستند.

مطلب پیشنهادی
انواع مبلمان مدرن گالری عالیجناب ؛ مناسب جدیدترین دکوراسیون های داخلی

به محل قرارگیری مبلمان اهمیت زیادی بدهید!

چند قاعده برای چیدمان مبلمان براساس علم فنگ شویی وجود دارد که در ذیل به آن ها اشاره می نماییم:

1- بزرگترین مبل باید در مقابل اصلی ترین دیوار اتاق پذیرایی قرار گیرد. با این کار ثبات فضا حفظ شده و احساس امنیت بیشتری به افراد خانواده منتقل می گردد.

2- مبل ها باید حداقل دو تا سه سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند.

3- در فنگ شویی مبلمان، این لوازم نباید در گوشه اتاق قرار گیرند (یعنی نباید زوایه دار چیده شوند)، زیرا چینی ها این قسمت های نوک تیز را مرکز تجمع انرژی های منفی می دانند.

4- در فنگ شویی، دایره نماد صلح طلبی می باشد از این رو در چیدمان مبلمان مدرن یا کلاسیک توصیه می شود که به صورت دایره یا U شکل چیده شوند.

5- مسیرهای منتهی به درگاه‌ها نباید توسط مبلمان مسدود شوند و همچنین فاصله مناسبی برای رفت‌ و آمد وجود داشته باشد.

6- در چیدمان مبلمان راحتی نباید دو کاناپه روبروی هم قرار گیرند، زیرا احساس ناخوشایندی را در هنگام برقراری گفتگو میان افراد ایجاد می نماید. (زیرا احساس حمله و تهاجم به دست می دهد و ممکن است گفتمان به بحث و مشاجره ختم می گردد)

7- بهتر است مبلمان را پشت به پنجره قرار ندهید. در واقع نمای پنجره‌ها را باز بگذارید تا انرژی از فضای بیرون به درون خانه جریان یابد. البته این مورد بیشتر برای خانه‌های ویلایی و باغی که از پنجره های بزرگی برخوردار می باشند و فضای سبز و طبیعت باغ را به خوبی می توان از آن مشاهده نمود ، صدق می کند.

فنگ شویی مبلمان

گالری مبل عالیجناب – مبلمان منزل

طراحان این مجموعه با توجه به علم فنگ شویی مبلمان ، برترین ترکیب های رنگی را براساس ترند سال ارائه می نمایند. گالری مبل عالیجناب با دقت نظر به کیفیت متریال مورد استفاده در پروسه ساخت مبلمان، دوام و ماندگاری مبلمان عرضه شده را کاملاً تضمین می نمایند.

زیبایی را در محصولات ما خواهید یافت و بالاترین سطح انرژی را از آن دریافت خواهید کرد، زیرا به جزئیات مبلمان توجه فراوانی شده است.

گالری عالیجناب مجموعه‌ای از بهترین و خاص ترین مدل‌های مبل مینیمال، مدرن، کلاسیک و سلطنتی را ارائه می نماید.

برای مشاهده محصولات ما کافیست به صفحه « مبلمان کلاسیک » و « مبلمان مدرن » مراجعه فرمایید.