مبلمان استیل لاکچری

مبل استیل یا سلطنتی از آن جهت طرفداران زیادی دارد که یک استایل لوکس و خاص به فضا می دهد و محیط خانه را کاملاً اشرافی و شیک می نماید. ظاهر مبلمان استیل لاکچری با سایر انواع مبلمان نظیر مبل راحتی و مدرن – آوانگارد متفاوت است. معمولاً ابعاد آن بزرگ است و منبت کاری بر روی پایه ها و تاج مبل آن را متمایز نموده است. این نوع مبلمان معولاً برای خانه هایی که سالن پذیرایی آن ها مساحت بالایی دارد ، یک استایل سلطنتی و باشکوه می بخشد.

مدل نایس

مبلمان استیل لاکچری

سبک دکوراسیون متناسب با مبلمان استیل لاکچری چیست؟

منبت کاری ظریف بر روی قسمت های چوبی مبلمان استیل لاکچری نشانه ای از سنت های ادوار گذشته است ، از این رو در هنگام دیزاین خانه باید از سبک دکوراسیون کلاسیک بهره گرفته شود. کلیه اکسسوری ها ، مدل فرش ها و … باید براساس این سبک خریداری شود.

ویژگی های ظاهری مبلمان استیل لاکچری

  • منبت کاری پُرنقش روی کلاف چوب
  • پشتی های صاف و بلندی
  • دارای فرم شیک و مجلسی

عوامل تأثیرگذار در قیمت مبل استیل – سلطنتی

مهم ترین دلیل اختلاف قیمت مبلمان استیل لاکچری با مبلمان راحتی یا مدرن در کیفیت چوب و پارچه به کار رفته در آن می باشد. همچنین به دلیل کنده کاری و حکاکی های ظریف بر روی چوب قیمت آن افزایش می یابد.

مطلب پیشنهادی
آیا با انواع چوب مبلمان آشنایی دارید؟

در صورتی که از بهترین نوع چوب و پارچه مرغوب استفاده گردد ، دوام بالایی خواهد داشت و به همین دلیل از ارزش و قیمت بالایی برخوردار خواهد بود. به همین دلیل فریب تبلیغات در خصوص خرید مبلمان استیل ارزان را نخورید زیرا در این مبلمان به ظاهر مبلمان رسیدگی شده ولی چوب ها دوام و استحکام مناسبی ندارند و خیلی زود ترک برمی دارند یا می شکنند. همچنین پارچه های نامرغوب خیلی زود سابیده و نخ کش می شوند.

متریال به کار رفته در مبلمان سلطنتی

نوع چوب

در طراحی مدل مبل استیل از چوب های با کیفیتی نظیر راش ، گردو ، چنار ، توسکا ، ممرز و افرا استفاده می شود که بهترین نوع این چوب ها گردو و راش هستند.

نوع فوم

توجه به فوم استفاده شده در طراحی مبلمان سلطنتی یا استیل از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است شما مبلمانی را انتخاب نمایید که فوم به کار برده شده در ساختار آن ها سرد است ، زیرا فوم سرد دارای حالت ارتجاعی است و بعد از استفاده از مبلمان به زودی به حالت اولیه خود برمی گردد ولی فوم گرم در اثر استفاده طولانی مدت قابلیت خود را از دست می دهد و باعث می شود که مبلمان منزل شما کهنه و بدون کیفیت به نظر برسند.

طرح های مختلف پارچه در مبلمان استیل لاکچری

پارچه مبل استیل جدید رنگ های ساده و روشن با طرح های برجسته دارد. رنگ روشن با هر رنگ چوب مبل استیل جدید تناسب پیدا می کند. اگر منبت کاری های روی چوب مبل استیل مفصل باشد، از پارچه رنگ روشن تر برای رویه کوبی آن استفاده می کنند تا با ایجاد تعادل از شلوغ شدن بیش از حد مبلمان استیل جلوگیری کنند.

طلایی و قهوه ای ؛ دو رنگ جدا نشدنی از مبلمان سلطنتی

طلایی ، قهوه ای سوخته یا فندقی و کرم از رنگ های اصلی مبلمان استیل هستند. ردپای طلایی را در خانه های اشرافی همواره یافت می شود. چوب این نوع مبلمان می تواند طلایی یا قهوه ای باشد. حتی در مبل های استیل جدید که پارچه های آن به رنگ های آبی فیروزه ای و سفید هستند ، نیز رنگ طلایی حضور دارد و منبت کاری های روی چوب به این رنگ می باشند.

پایه های کوتاه تر ، شکل جدید مبلمان

در مدل های جدید و به روز مبلمان استیل لاکچری ، پایه ها کوتاه تر از میزان استاندارد مدل های پیش تر از آن شده است. همچنین بر ظرافت حکاکی ها بیشتر تاکید شده است. کوتاهی پایه ها موجب می گردد تا از لحاظ بصری مبلمان ، حجیم تر به نظر رسند از این رو مناسب فضای کوچک نیستند و استقرار آن ها باعث می شود تا سالن پذیرایی شلوغ و آشفته به نظر رسد.

مدل ایرنا

مبلمان استیل لاکچری
قبل از انتخاب مدل مبل استیل لاکچری بهتر است تعداد مبلمان و ابعاد آن ها را مورد بررسی قرار دهید تا با اندازه فضای سالن پذیرایی منزل شما مطابقت و همخوانی داشته باشند.

در صورتی که سالن پذیرایی بزرگی در اختیار دارید ، بهتر است علاوه بر مبلمان استیل یک دست مبلمان راحتی را در گوشه ای از سالن قرار دهید تا در هنگام تماشای تلویزیون و گذراندن اوقات فراغت از مبلمان راحتی استفاده نمایید زیرا نشستن طولانی مدت روی مبلمان سلطنتی خسته کننده است و علاوه بر این مبلمان استیل بیشتر برای پذیرایی از مهمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی
نحوه چیدمان مبلمان مدرن و راحتی

گالری مبل عالیجناب | فروش انواع مبلمان منزل | مبلمان کلاسیک و مبلمان مدرن

تنوع طرح ها موجب می گردد تا در هنگام خرید مبلمان استیل ، انتخاب برای شما آسان تر شود. جنس چوب مبلمان گالری عالیجناب از راش گرجستان می باشد که از ویژگی های بارز آن می توان به رنگ پذیری و استحکام آن اشاره نمود. رنگ مورد استفاده پلی یورتان آلمان می باشد که درخشش و زیبایی کار را بیشتر می نماید. پارچه ها درجه یک هستند و جذابیت بصری فوق العاده ای دارند.