یادآوری نوستالوژی ها همواره برای افراد خوشایند است ، خصوصاً اگر بحث خاطرات خوش کودکی به میان باشد. چیدمان دکوراسیون خانه های سنتی دهه های گذشته هنوز هم جزء یکی از سبک های دکوراسیون به شمار می روند که طرفداران زیادی دارد. یکی از مدل های مبلمان گالری مبل عالیجناب که طراحی آن کاملاً منحصر به فرد است ، « مبلمان جدید الدرادو » می باشد. در مطلب ذیل سبک دکوراسیون متناسب با این مدل را بیان می نماییم.

مبلمان جدید الدرادو 

این مدل به سبک کلاسیک طراحی شده است. شاید شما با شنیدن واژه « کلاسیک » ، قدیمی بودن و از مُدافتادگی آن به ذهنتان خطور کند اما باید گفت که این ذهنیت اشتباه است. سبک کلاسیک یکی از رایج ترین سبک های دکوراسیون خانه های لوکس و گران قیمت است. شما با اجرای این سبک ، نوستالوژی را در خانه خود به جریان درمی آورید.

مبلمان کلاسیک الدرادو

در این منازل ، کلیه اجزا و لوازم براساس این سبک خریداری می شوند. پرده ها ، دیوارکوب ها ، مبلمان ، سرویس خواب ، فرش و قالیچه ، لوازم دکوری و تزئینی ، لوسترها و … از این قبیل هستند. برای نورپردازی معمولاً از لوسترهای بزرگ و چند شعله استفاده می گردد. فوکوس و تمرکز نورپردازی بر روی لوسترهای مرکزی است و به نورپردازی جانبی کمتر پرداخته می شود.

تفاوت مبلمان مدرن و کلاسیک | مبلمان جدید الدرادو

ویژگی های ظاهری ، مهم ترین تفاوت مبلمان مدرن – راحتی و مبلمان کلاسیک می باشد. این خصوصیات ظاهری عبارتند از :

  • نوع چوب به کار رفته
  • منبت کاری و تراش بر روی چوب
  • نوع فوم
  • رنگ

نوع چوب به کار رفته در مبلمان کلاسیک 

در مبل راحتی ، میزان پارچه به کار رفته بیشتر از چوب است. این بدان معناست که چشم شما حجم بیشتری از پارچه را در مبلمان راحتی خواهد دید. از آنجایی که چوب کمتری برای تولید آن مصرف می شود ، قیمت تمام شده آن نیز پایین تر است. برای این منظور لازم نیست تا از انواع چوب گران قیمت نظیر گردو ، راش و .. استفاده شود. اما در تولید مبلمان کلاسیک و استیل ، عکس این قضیه صادق است و باید از چوب مرغوب و درجه یک بهره گرفته شود. به طور مثال در تولید مبلمان جدید الدرادو از چوب راش گرجستان استفاده شده است که یکی از بهترین و درجه یک ترین انواع چوب مبلمان می باشد.

مبلمان جدید الدرادو

توجه : در صورتی که علاقه مند هستید تا با تکنیک های شناخت مبلمان اصل از غیر اصل آشنا شوید ، حتماً مطلب « روش هاش تشخیص مبلمان باکیفیت » را مطالعه بفرمایید.

منبت کاری و تراش بر روی چوب مبلمان کلاسیک | مبلمان جدید الدرادو 

همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید ، منبت کاری بر روی چوب یکی دیگر از تفاوت های مبلمان کلاسیک و راحتی می باشد. منبت کاری و تراش بر روی چوب هر چقدر ظریف تر باشد ، مبل دارای قیمت بالاتری خواهد بود. در مبلمان استیل میزان منبت کاری بیشتر از مبلمان کلاسیک است.

مطلب پیشنهادی
مدل ایلکین ؛ مبلمانی کلاسیک با ورق طلا

نوع فوم در مبلمان راحتی و کلاسیک

همانطور که از نام مبلمان راحتی پیداست ، کاربری آن نیز متفاوت از مبلمان کلاسیک می باشد. این نوع مبلمان برای اتاق نشیمن یا تی وی روم طراحی شده اند تا به کمک آن بتوان یک فضای صمیمی ایجاد کرد. این مبلمان باید نشیمن گاه نرمی داشته باشند تا خستگی روزانه افراد در حین تماشای تلویزیون به دررود.

اما در مورد مبلمان کلاسیک یا استیل اینگونه نیست و نشیمن گاه هرچه سفت تر و بدون فرورفتگی باشد ، کیفیت آن بالاتر است. این مبلمان برای فضاهای رسمی طراحی شده اند. در گالری مبل عالیجناب ، از فوم سه لایه برای ساخت مبلمان جدید الدرادو استفاده شده است.

مبلمان کلاسیک الدرادو

مبلمان مدرن کمی متفاوت از مبلمان راحتی می باشند. این بدان معناست که علاوه بر حالت رسمی ، ساختار مبلمان راحتی را نیز حفظ می نمایند. از این مبلمان بیشتر در اتاق پذیرایی استفاده می شود تا اتاق نشیمن! فوم به کار رفته باید دارای ساختاری سخت تر از فوم مبلمان راحتی داشته باشد.

در تصویر زیر ، دو مدل از مبلمان مدرن گالری عالیجناب را مشاهده می نمایید. زیبایی بصری فوق العاده ، حفظ ساختار رسمی و شیک و طراحی برحسب سبک مدرن کاملاً مشهود است.

مدل آوانگارد

مدل فنسی

مبلمان مدرن فنسی

رنگ مبلمان کلاسیک و راحتی | مبلمان جدید الدرادو

از دیگر تفاوت های میان مدل های کلاسیک و راحتی ، رنگ پارچه است. دست شما در انتخاب رنگ در پارچه مبل راحتی بازتر بوده و می توانید از رنگ های خاص تر نظیر نارنجی ، زرد ، صورتی ، سرخابی و .. استفاده کنید و دیزاین خانه خود را براساس آن تکمیل نمایید.

خرید مبلمان منزل از گالری مبل عالیجناب 

برای مساهده و انتخاب انواع مبلمان منزل کافیست به صفحات « مبلمان کلاسیک » و « مبلمان مدرن » مراجعه فرمایید.

رنگ و طرح پارچه کلیه مبلمان براساس سلیقه شما قابل سفارشی سازی است!

در صورت علاقمندی به مدل مبلمان جدید الدرادو و خرید آن با کارشناسان این واحد تولیدی بزرگ تماس حاصل فرمایید.