یکی از مهم ترین المان های طراحی دکوراسیون داخلی برای خانه های لوکس ، استفاده از مبلمان شیک و لاکچری می باشد. فارغ از اینکه سبک دکوراسیون شما ، مدرن است یا کلاسیک ، باید در هنگام خرید مبلمان منزل دقت لازم را به عمل آورید.

خرید مبلمان شیک برای خانه جدید

در صورتی که بخواهید از مبلمان خود سال ها استفاده نمایید ، اولویت خود را باید بر روی کیفیت مبلمان بگذارید. اگر برای ساخت یکدست مبلمان شیک با طراحی جذاب و رنگ بندی ایده آل ، از پارچه و چوب بی کیفیت استفاده شده باشد و تنها ظاهر خوب آن نظر شما را جلب نماید ، هزینه ای که صرف خرید آن شده و زمان و انرژی که بابت انتخاب آن گذاشته اید به هدر رفته و شما متضرر خواهید شد.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید مبلمان مدرن

جنس چوب مبلمان شیک و لاکچری

بدنه اصلی مبلمان ، از چوب تشکیل می شود پس توجه به کیفیت چوب در هنگام خرید ، بسیار حائز اهمیت می باشد. چوب نامرغوب پس از مدتی ترک برمی دارد و در نهایت دچار شکستگی خواهد شد. در دنیای ساخت وسایل چوبی ، چوب راش و گردو از بهترین های این عرصه می باشند و از آنجایی که دوام بالایی دارند ، گران تر از سایر چوب ها هستند. توسکا ، ممرز ، افرا نیز از درجه کیفی خوبی برخوردارند.

مهم ترین ویژگی مبلمان شیک

در گذشته پارچه مبلمان خصوصاً مبلمان استیل – کلاسیک ، پرزرق و برق بود و حالت تجملی داشت. امروزه با بررسی مدل های پرطرفدار می توانیم «سادگی» را تقریباً در تمامی مدل ها ببینیم. مبلمان شیک و به روز امروزی دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • پارچه های ساده و بافت درشت
  • رنگ های خنثی
  • توجه به زیبایی دسته های مبل
  • مبلمان با پایه های چوبی کوتاه
  • رویه کوبی دکمه دار
  • کوسن های رنگی
مطلب پیشنهادی
خرید مبلمان کلاسیک | آشنایی با ویژگی های مبلمان کشورهای صاحب سبک

این نکات را در هنگام انتخاب و خرید مبل در نظر بگیرید!

از آنجایی که قیمت مبلمان بالا می باشد پس باید در هنگام انتخاب به چند نکته توجه داشته باشید تا بعداً از خرید خود پشیمان نشوید!

ابعاد و تعداد مناسب

مبلمان شیک و مدرن نباید بیش از اندازه بزرگ باشد که نتوان به راحتی میان آن ها فاصله ایجاد کرد و نباید انقدر کوچک باشد که یک فرد نتواند به راحتی روی آن بنشیند. تعداد مبلمان باید براساس مساحت اتاق پذیرایی باشد. اگر مساحت کمی در اختیار دارید ، مبلمان با ابعاد بزرگ و تعداد نفرات زیاد باعث خفه گی محیط خواهد شد که نه تنها هیچگونه زیبایی و جلوه ای نخواهد داشت بلکه استفاده از سایر لوازم دکوراتیو را محدود نموده و بدین ترتیب به دیزاین ایده آل خود نخواهید رسید.

به روز بودن مدل مبلمان

به روز بودن یک مدل ، یعنی شیک و سادگی آن! این دو پارامتر هیچگاه از مُد افتاده نخواهند شد! پس در انتخاب مبلمان سعی کنید از مدل هایی که اصل طراحی خود را برروی سادگی قرار داده اند و در عین حال به ترند سال نیز نگاهی داشته اند ، توجه نمایید.

توجه به متریال به کار رفته 

فوم ، در مبلمان استیل و کلاسیک یکی از مهم ترین اجزای به کار رفته در آن می باشد. در صورتی که فوم ، بی کیفیت باشد حالت ارتجاعی خود را پس از مدت کمی از دست داده و زمانی که این حالت اتفاق بیفتد ، مبلمان کهنه و فرسوده به نظر خواهد رسید حتی اگر مدت زیادی از خرید آن نگذشته باشد.

گالری مبلمان عالیجناب | فروش مبلمان منزل

در تصاویر زیر تعدادی از مدل های مبلمان شیک و به روز گالری مبلمان عالیجناب را مشاهده می نمایید که طراحی آن ها را به نام برند خود به ثبت رسانیده ایم. چوب به کار رفته در محصولات این واحد تولیدی ، راش گرجستان می باشد و از رنگ پلی یورتان آلمانی در رنگرزی آن ها استفاده شده است.

مدل ناپولی – مبلمان کلاسیک (ترکیب : کاناپه 3 نفره + 4 عدد تک نفره + جلو مبلی + دو عدد عسلی)

مبلمان شیک

 

مدل ایرنا – مبلمان استیل کلاسیک (دو رو منبت کاری شده) 

مبلمان شیک

 

مدل آوانگارد – مبلمان مدرن 

مبلمان شیک

 

مدل مرداس – مبلمان مدرن (ترکیب : کاناپه 3 نفره + 4 عدد تک نفره + جلو مبلی + دو عدد عسلی)

 

مدل ویستا ( ترکیب : کاناپه 3 نفره + 4 عدد تک نفره  جلو مبلی + دو عدد عسلی )

 

مشاهده سایر مدل های گالری عالیجناب « مبلمان کلاسیک ،، مبلمان مدرن » را از دست ندهید!

بهترین ها را عرضه داشته ایم ، زیرا رضایت مشتریان عزیزمان را در اولویت کارمان قرار داده ایم!