در صورتی که علاقمند هستید تا دکوراسیون داخلی خانه تان ، براساس سبک مدرن باشد باید با تعدادی از قوانین و اصول این سبک آشنا شوید. همچنین در انتهای این مطلب چندین مدل از مبلمان مدرن شیک گالری عالیجناب را به شما معرفی می نماییم.

دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟ مبلمان مدرن شیک

مدرن ، یکی از انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی است که در میانه قرن بیستم رواج یافت. این سبک دارای زیبایی بدون پیچیدگی بوده و باعث تعریف طراحی از دریچه جدیدی شده است. این سبک براساس الگوهای معاصر و ایجاد یک جریان یکدست بین فضاهای داخلی و خارجی استوار است که با جاری ساختن حس سادگی باعث ایجاد آرامش و راحتی می گردد.

ویژگی های مبلمان مدرن شیک

در صنعت طراحی مبلمان نیز سبک مدرن به عنوان روشی معاصر و پیشگام شناخته می شود. مبلمان مدرن اشکال هندسی ساده دارند و در ساخت آن ها علاوه بر چوب از متریال خاص نظیر چرم ، فلز ، شیشه و … استفاده می شود.

مدل های مختلف مبلمان مدرن شیک از مکتب مینیمالیسم پیروی می کنند و با عدم رواج تجمل گرایی ، برخلاف انواع مبلمان استیل لاکچری و مبلمان کلاسیک بدون هیچ گونه خطوط خمیده و یا پیچیدگی ساخته می گردند و جزییات اضافه ای همراه آن ها دیده نمی شود.

در ساخت این نوع مبلمان هیچگونه محدودیتی در استفاده از پارچه هایی با رنگ بندی متنوع از جنس های مختلف نظیر مخمل ، کتان و … وجود ندارد. در انواع پارچه مبلی مدرن ، جذابیت بصری بالایی در عین سادگی مشاهده می شود.

اجزای دیگر تشکیل دهنده مبلمان همچون کوسن‌ها دارای شکل‌های هندسی ساده هستند و از متریالی فاقد زرق و برق دوخته شده اند.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید مبلمان مدرن

سبک مدرن ناجی فضاهای کوچک

با توجه به گسترش آپارتمان نشینی و کوچک تر شدن متراژ خانه ها نسبت به گذشته ، نیاز به ظهور یک سبک طراحی داخلی برای حل کردن این معضل بیشتر احساس گردید.

سبک مدرن با بهره گیری از ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان ها و منازل کوچک بسیار مناسب است. بافت های شاخص، فرم های هندسی جسورانه و نامتقارن، استفاده از رنگ های چشمگیر در کنار رنگ های خنثی و توجه به نور طبیعی و مصنوعی از شاخصه های اصلی این سبک است.

مطلب پیشنهادی
نحوه چیدمان مبلمان مدرن و راحتی

اهمیت به نورپردازی ؛ یکی از ویژگی های بارز سبک مدرن

یکی از ترفندهای مهم برای بزرگتر نشان دادن فضا ، استفاده صحیح از نور مصنوعی می باشد. کارگذاری لامپ های مخفی و هوشمند به گونه ای که منبع نوری اصلی به چشم نمی خورد و کل فضا توسط ترکیبی از نور سفید و زرد روشن است. بدین طریق جلوه زیادی به مبلمان مدرن شیک و سایر عناصر به کار رفته در دکوراسیون می دهد.

نکات زیر در هنگام طراحی داخلی به سبک مدرن فراموش نشود!

عدم استفاده از لوازم و وسایل زیاد در کلیه قسمت های خانه

در دکوراسیون مدرن هرچه کمتر وسیله وجود داشته باشد ، ایده آل ‌تر است. فضاهای خالی میان مبلمان و سایر بخش‌های کنج اتاق پذیرایی باید توسط اکسسوری ها و لوازمی با حس و حال هنری و معاصر پُر شود.
برای داشتن اتاق پذیرایی به سبک مدرن ، می توانید مبل راحتی نیز خریداری کنید؛ چرا که مبلمان کلاسیک و یا استیل برای این سبک مناسب نیستند.

از گیاهان طبیعی استفاده نمایید.

گیاهان طبیعی می توانند علاوه بر شاداب نمودن محیط ، احساس زندگی را در فضا جاری سازند. امروزه با تنوع گیاهان آپارتمانی ، می توانید براساس سلیقه خود و میزان فضایی که در اختیار دارید ، مدل موردنظر را برگزینید. استفاده از گیاهان در فضاهای خالی میان مبلمان مدرن شیک در این سبک بسیار کاربردی می باشد.

مبلمان مدرن شیک گالری عالیجناب

مدل مرداس
(تعداد نشیمن : کاناپه 3 نفره + 4 عدد مبلمان تک نفره + جلو مبلی + دو عدد عسلی )
ناهارخوری 4 ، 6 یا 8 نفره

مبلمان مدرن شیک

مبلمان مدرن شیک

میز ناهارخوری مدرن

مبلمان مدرن شیک

میز ناهار خوری شیک

مدل ویستا (تعداد نشیمن : کانماپه 3 نفره + 4 عدد تک نفره + جلومبلی + دو عدد عسلی)

 توجه : در کلیه مدل ها ، ترکیب رنگبندی و تعداد به سلیقه مشتری گرامی قابل تغییر می باشد.

سخت پسندان گالری عالیجناب را انتخاب می کنند!

مشتری مداری از مهم ترین اولویت های کاری این مجموعه است. نظر به افزایش طول عمر محصولات با استفاده از متریال باکیفیت + توجه به ترندهای روز در زمان طراحی از عوامل تاثیرگذار در جلب رضایت مشتریان است.

تنوع بالای طرح ها و رنگ بندی انواع مبلمان منزل گالری عالیجناب ، انتخاب را حتی برای سخت پسندان نیز آسان می کند!

برای مشاهده سایر مدل های مبلمان گالری مبل عالیجناب به صفحات « مبلمان مدرن » و « مبلمان کلاسیک » مراجعه نمایید.