مبلمان منزل به دو گروه استیل – کلاسیک ، مدرن – آوانگارد و راحتی تقسیم بندی می شوند. اطلاق کلمه مدرن به نوع خاصی از مبلمان به معنی جدید و نو می باشد. در واقع این نوع از مبلمان دارای طرح های تازه ای هستند که در چند سال گذشته در اروپا و سایر نقاط جهان دیده نمی شده است.
مبلمان مدرن کاملاً مناسب آپارتمان های کوچک امروزی هستند که علاوه بر افزایش زیبایی دکوراسیون خانه ، بسیار کاربردی می باشند.

مبلمان مدرن – آوانگارد

در طراحی مبلمان مدرن معمولاً از خطوط هندسی ساده استفاده می شود که این موضوع باعث می شود در عین سادگی از لحاظ بصری، زیبا و چشم نواز باشد.

مبلمان مدرن

انواع مبلمان مدرن

1- مبل مدرن راحتی : معمولاً کلیه قسمت های آن از پارچه پوشانده شده‌ است. تنوع بسیار زیادی دارد و با اکثر دکوراسیون‌ها همخوانی دارد. کاناپه‌ها، مبلمان چرمی، مبل‌های تختخواب‌شو، و مبل‌های ال شکل نمونه‌ای از انواع مبلمان مدرن راحتی هستند که برای خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن بسیار مناسب خواهند بود.

2- مبل مدرن کلاسیک : این نوع مبلمان با الهام از سبک‌های کلاسیک دارای قسمت‌های چوبی و منبت‌کاری شده اند ولی نشیمن‌گاه و تکیه‌گاهی به‌راحتی مبل‌های مدرن دارد. منبت‌کاری‌های به کار رفته در قسمت‌های چوبی کمتر از مدل‌های سبک کلاسیک است. در واقع این مدل از انواع مبلمان مدرن در عین سادگی و راحتی ، بسیار شیک و مجلل نیز دیده می‌شوند بنابراین برای فضاهای رسمی خانه که جهت پذیرایی از مهمان طراحی‌شده‌اند، بسیار مناسب خواهد بود.

تفاوت مبل کلاسیک و مدرن

1- طراحی مبلمان کلاسیک به گونه ای است که بسیار رسمی تر به نظر می رسد. همچنین اغلب این طرح ها بسیار بزرگ و پر زرق و برق هستند در حالیکه مبلمان مدرن ، ساده و غیر تجملی می باشند.

2- در چینش مبلمان مدرن معمولا الگوی خاصی وجود ندارد و طراحی دکوراسیون می تواند با پشتوانه به سلیقه خود فرد و با توجه به الگوی داخلی ساختمان انجام پذیرد. در حالیکه چیدمان مبل کلاسیک ثابت بوده و طراح نمی تواند آن ها را چندان تغییر دهد.

3- از لحاظ طراحی و ساخت، در مبل کلاسیک توجه زیادی به ظرافت و جزئیات می شود که اصولا با استفاده از چوب و با روش های منبت کاری ایجاد می شود. در حالی که در مبلمان مدرن ، خطوط ساده در دکوراسیون مدرن نقش بسزایی دارند، هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیرضروری در دکوراسیون مدرن وجود ندارد.

4- مبلمان مدرن در مقایسه با سایر مدل‌های موجود در بازار مانند استیل – کلاسیک و یا راحتی ، سبک‌تر بوده و وزن کمتری دارد.

مبلمان آوانگارد از چه نوع سبکی پیروی می کنند؟

مبلمان مدرن – آوانگارد معمولاً برای دکوراسیون هایی انتخاب می شوند که از سبک مینیمالیسم پیروی می کنند. مینیمال به معنای ساده زیستی است و یک مکتب هنری است که اساس خود را برمبنای سادگی و به دور از پیچیدگی های فلسفی نهاده است.

در این سبک ، کلیه عناصر از اجزای ساده هندسی تشکیل شده اند و مادامی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند ، آرامش بخش خواهند شد. برخی عقیده دارند اگر محیط ساده باشد ، تحرک و پویایی خود را از دست می دهد این در حالیست که اگر به درستی به این سبک پردداخته شود ، یک فضای گرم و انرژی بخش را تداعی خواهد کرد که هرگز خسته کننده به نظر نخواهد آمد.

مبلمان مدرن

رنگ ها در سبک آوانگارد

مطالعات نشان داده‌اند که ساده نگه داشتن دکوراسیون و عدم وجود هر نوع بی نظمی در یک فضا ، سبب کاهش استرس و تنش در آن محیط می گردد.  بدین طریق می‌توان با حذف جزییات و استفاده از رنگ‌های گرم یک فضای لذت بخش و آرام را برای افراد خانواده فراهم ساخت.

مبلمان مدرن بیشتر بر روی رنگ‌های خاکی تأکید دارند. به همین ترتیب این مبلمان ظاهر طبیعی‌تری دارند و به راحتی با سایر تجهیزات و عناصر طراحی داخلی، مطابقت پیدا می‌کنند. همچنین استفاده از پالت خنثی به ویژه رنگ‌های ملایم صورتی و رنگ‌های بژ و کرم در ساخت مبلمان مدرن بسیار مرسوم است.

مبلمان مدرن

خصوصیات مبلمان استاندارد چیست؟

جنس پارچه ها

پارچه هایی که امروزه برای دوخت رویه مبل مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار متنوع و گوناگون هستند و گزینه های زیادی را به شما ارائه می دهند که می توانید بنا بر نیاز و خواسته خود نوع دلخواه تان را از میان آن ها انتخاب کنید.

در هنگام خرید مبلمان مدرن ، جنس پارچه به کار رفته را باید از لحاظ ضخامت، بافت و دوام مورد توجه قرار دهید. همچنین باید به این نکته توجه کرد که رویه مبل بهتر است قابل پاک شدن باشد تا با کثیف شدن آن دچار دردسر نشوید. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که مرغوب بودن پارچه بر قیمت آن تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

حالت ارتجاعی مبل

به طور کلی مبل هایی بیشتر دوام می آورند که حالت ارتجاعی و فنریت آن ها زیاد باشد. فنربندی انواع مختلفی دارد که برای ساخت نشیمن گاه مبل ها استفاده می شود. با کیفیت ترین آن مدلی است که در آن فنرها داخل پاکت هایی (پاکت کویل) قرار گرفته اند و در کنار هم متصل شده اند، این روش فنربندی همانند روشی است که در تشک های با کیفیت نیز به کار می روند.
روش دیگر برای حالت ارتجاعی در هم تنیدن است. اگر چه این متد ارزان تری است اما در هم تنیدن یک روش خوب است در صورتی که در قسمت هایی که دارای بیشترین تاثیر وزن است با فنرها ترکیب شوند. این ویژگی ها در زمان خرید مبلمان بر روی قیمت نهایی اثرگذار خواهند بود.

گالری مبل عالیجناب | فروش انواع مبلمان با کیفیت

معمولاً خرید مبلمان منزل کاری دشوار به نظر می آید ، اما اگر اهداف خود را از خرید آن شناسایی نمایید و نوع سبک دکوراسیون و کاربردی که از آن انتظار دارید ، را در نظر گرفته و سپس به دنبال هدف موردنظر روید ، به طور حتم با مشکل مواجه نخواهید شد. انتخاب یک فروشگاه معتبر نیز نقش بسزایی را در یک خرید هدفمند ایفا می نماید.
گالری مبلمان عالیجناب با سال ها فعالیت در زمینه فروش انواع مبلمان کلاسیک و مدرن ، با بهره گیری از متریال اولیه با کیفیت و با استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته ، طرح و نقش های اصیل و زیبای طراحان و متخصصان خود را به مرحله اجرا و پیاده سازی در آورده است.