سبک مینیمالیسم از پُرطرفدارترین سبک های دکوراسیون است و مناسب افرادی می باشد که برای استراحت پس از یک روز پرکار در طلب یک فضای آرام هستند. این سبک در نهایت دقت و بدون اعمال وسایل اضافی طراحی و اجرا می شود. این روش طراحی داخلی کاملاً با سبک های سنتی و کلاسیک متفاوت است و تاکید آن بر بی آلایشی و سادگی است. در طراحی داخلی مینیمالیسم از اجزایی با اشکال هندسی مربع، مستطیل و دایره با سطحی صاف و ساده استفاده می شود.
دیزاین خانه با مبلمان مینیمال این امکان را برای شما فراهم می کند که با استفاده از کمترین جزئیات ، بتوانید فضایی دنج، راحت و مورد علاقه ایجاد نمائید.

طراحی دکوراسیون با مبلمان مینیمال

اگر قصد دارید دکوراسیون خانه خود را براساس سبک مینیمال طراحی نمایید ، باید به چندین نکته مهم توجه نمایید:

استفاده از اشکال هندسی ساده

در چیدمان مینیمال باید سعی کنید اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون منزل دارای اشکال هندسی ساده باشند. به طور مثال انتخاب یک گلدان با پیچ و تاب های عجیب و شکستگی های زیاد مناسب یک محیط مینیمال نیست.
توجه نمایید خطوط با فرم های پیچیده و شکست های زیاد در طراحی اجزای دکوراسیون باعث می‌شود یک محیط از مینیمال بودن خارج شود.

مبلمان مینیمال نیز باید از این ویژگی برخوردار باشند. لذا مبلمان استیل لاکچری با پیچیدگی نقوش در بدنه چوب، مناسب این نوع دکوراسیون نمی باشند. بهتر است از مبلمان راحتی یا مبلمان کلاسیک ساده استفاده شود.

مبلمان مدرن داتیس

بهره مندی از نور طبیعی

از نکات بارز مینیمالیسم استفاده از نور طبیعی تا حد ممکن است. پنجره‌های خود را با پرده های ضخیم نپوشانید. اجازه دهید فضا غرق در نور شود. نور طبیعی یک روشنایی کاملاً عادی را به وجود می آورد و برخلاف نورپردازی مصنوعی تجملی نیست.
البته طبیعی است که در تمام ساعات شبانه روز استفاده از نور طبیعی ممکن نیست و باید سراغ نورپردازی مصنوعی هم بروید. سعی کنید در این نورپردازی از نور تک رنگ استفاده کنید. استفاده از نورهای تند یا نامرسوم می تواند ذهن شما را خسته کند و البته سادگی را از محیط بگیرد.

استفاده از عناصر طبیعی (مبلمان مینیمال)

استفاده از متریال طبیعی ، در طراحی سبک مینیمالیسم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چوب نمونه ای از متریالیست که استفاده از آن باعث القای گرما به فضای اتاق شده و از ایجاد یکنواختی جلوگیری به عمل می آورد. (به طور مثال مبلمان مینیمال چوبی یا استفاده از مجسمه های چوبی ساده)
از دیگر ایده هایی که در جهت القای گرما به فضای اتاق به شما پیشنهاد می شود، استفاده از المان هایی است که در ساخت آن ها از برنج استفاده شده است.
به یاد داشته باشید که در طراحی سبک مینیمالیسم، استفاده از سنگ مرمر می تواند باعث ایجاد فضایی سرد شود.

مطلب پیشنهادی
طراحی دکوراسیون با مبلمان مدرن مدل آوانگارد گالری عالیجناب!

رنگ سفید در طراحی مینیمال

اگر چندین ژورنال دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید ، بیشترین رنگی که درسبک مینیمال توجه شما را جلب می نماید ، رنگ سفید است. سفید باعث ایجاد عمق در فضای مورد نظر می شود و به راحتی با هر رنگ دیگری جور می گردد. بهتر است در انتخاب رنگ مبلمان مینیمال سراغ رنگ های تند با شید رنگی غلیظ نروید. این رنگ ها پس از مدتی کسل کننده خواهند شد. رنگ های روشن نظیر کرم ، شیری ، بژ و … گزینه های مناسب تری هستند.

توجه : توصیه می‌شود در چیدمان مینیمال از یک رنگ استفاده کنید. اما اگر تک رنگ بودن دکوراسیون با سلیقه شما جور در نمی آید می‌توانید از دو یا حداکثر سه رنگ اصلی استفاده نمایید تا بدین طریق به مفهوم مینیمالیسم نزدیک تر شوید!

مبلمان مینیمال

 

فضایی منظم

نامرتب بودن فضا موجب سلب آسایش شما می گردد. هرج و مرج باعث ایجاد تنش و استرس شده و علاوه بر این که وسایل بلااستفاده ای اطراف شما را گرفته اند، تمیز کردن هریک از آن ها نیز دشوار خواهد بود.

شما به کمک سبک مینیمالیسم قادر هستید تا فضایی تمیز و مرتب ایجاد کنید و به وسایل چیدمان بهتری بدهید. همین الان تصمیم بگیرید وسایل غیر ضروری را حذف کنید!

از این پس در زمان خرید یک وسیله برای خانه ، حتماً این سوال را از خود بپرسید که آیا واقعا داشتن این وسیله ضروریست؟ اگر پاسختان منفی است در برابر وسوسه خرید وسایل اضافه مقاومت کنید و تنها آنچه را که لازم است تهیه نمایید.

همچنین طرفدار واقعی سبک مینیمال به دنبال وسایلی است که طراحی ظاهری ساده‌‌ای دارند. چرا که این وسایل در طول زمان شما را خسته نمی‌کنند. خرید وسایل خوش ساختی که دوام بالایی دارند، به پیاده سازی این سبک دکوراسیونی کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی
نحوه چیدمان مبلمان مدرن و راحتی

نقطه کانونی در چیدمان مبلمان مینیمال

شما در اتاق یک نقطه مرکزی دارید و باید مبلمان و سایر وسایل را نسبت به این نقطه مرکزی قرار دهید. در این صورت نمایی نزدیک به سبک مینیمالیسم که بسیار موثر و مدرن است ایجاد خواهد شد.

همچنین برای تزئین اتاق می توانید از وسیله هایی مانند یک آینه ، قاب عکس ، گلدان طبیعی و … استفاده کنید. شما می توانید با معطوف کردن توجه بیننده به نقطه ای از اتاق، فضای ملایم و ساده مینیمالیسم خود را تکمیل کنید که این امر در کامل کردن دیزاین بسیار موثر است.

مبلمان مینیمال

گالری مبل عالیجناب

مدل های ساده خاص یا مدل های شیک و لوکس را در گالری مبل عالیجناب خواهید یافت! مدل های متنوع مبلمان منزل با سبک های کلاسیک و مدرن از بهترین متریال اولیه ساخته شده اند. متریال مورد استفاده در طراحی و ساخت مبلمان این واحد تولیدی به شرح زیر است:

  • چوب راش گرجستان
  • رنگ پلی یورتان آلمانی
  • فوم سه لایه

کیفیت محصولات این گالری ، دوام آن را تا سال ها تضمین می نماید.

برای خرید مبلمان منزل به صفحات « مبلمان کلاسیک – استیل » و « مبلمان مدرن – آوانگارد » مراجعه نمایید.