شاید با شنیدن نام کلاسیک به یاد دکوراسیون های از مُد افتاده و قدیمی بیفتید اما باید بدانید که اینگونه نیست و این سبک در حال حاضر در عین حفظ اصالت و پایبند بودن به نوع معماری و سبک دکوراسیون در زمان های دور ، هم راستا با مدرنیته در حال تحول است و می‌تواند متناسب با شرایط حال سازگار شود.
در این مطلب قصد داریم یکی از زیباترین مدل های مبلمان گالری عالیجناب را به شما معرفی نماییم که یک گزینه ایده آل برای طراحی دکوراسیون های اصیل و باشکوه به شمار می رود : « مبلمان کلاسیک مدل آرتور »

ویژگی های مبلمان کلاسیک مدل آرتور

طراحی مبلمان کلاسیک مدل آرتور به گونه ایست که اصالت خود را حفظ می نماید و حس شکوه و عظمت را در هر دکوراسیونی متجلی می سازد. این نوع مبل در واقع تلفیقی از سادگی و پیچیدگی‌های هنر است. منبت کاری و تراشیدگی بر روی چوب که در نهایت ظرافت و دقت انجام گرفته، جلوه فوق العاده ای دارد.

پیشنهاد گالری مبل عالیجناب : خرید مبلمان آرتور

مبلمان کلاسیک مدل آرتور

دکوراسیون لوکس با مبلمان گالری عالیجناب

برای طراحی دکوراسیون با مبلمان کلاسیک مدل آرتور بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید :

نقطه کانونی

چیدمان مبلمان باید از یک نقطه کانونی آغاز گردد. برای این کار بزرگترین مبل را در قسمتی از اتاق پذیرایی که بیشترین میزان مرکز توجه را دارد ، قرار دهید. در واقع تمرکز چینش مبلمان حول یک نقطه به مراتب زیباتر و جذاب تر از پراکندگی آن در سایر نقاط است.

بهتر است هریک از مبل ها به اندازه کافی از دیوار فاصله داشته باشند که افراد بتوانند از پشت آن رفت و آمد کنند. توجه نمایید فاصله هر مبل از دیگری نباید آنقدر زیاد باشد که افراد نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و نه آنقدر نزدیک باشند که دچار مشکل شوند.

مطلب پیشنهادی
ترفندهای چیدمان مبلمان کلاسیک

رنگ دکوراسیون

تناسب میان رنگ اصلی با رنگ های فرعی دکوراسیون را فراموش نکنید! معمولاً در طراحی داخلی، فرش و مبلمان محور اصلی انتخاب رنگ دکوراسیون هستند. به دلیل اینکه این وسایل بیشتر از سایر لوازم منزل به چشم می آیند ، باید در انتخاب رنگ آن دقت لازم را به عمل آورید.

معمولاً در سبک کلاسیک ، از رنگ های پایه و اصلی با تناژ کاملاً روشن ، تیره یا خنثی استفاده می نمایند.

مطلب پیشنهادی
انتخاب بهترین رنگ مبلمان متناسب با دکوراسیون داخلی منزل

لوازم دکوری

تعادل را در هنگام استفاده از اکسسوری ها و لوازم دکوری در کنار مبلمان کلاسیک مدل آرتور رعایت نمایید! شلوغی بیش از حد محیط ، از جذابیت بصری آن می کاهد.

کی از اصول چیدمان به سبک کلاسیک، استفاده از وسایل تزئینی و دکوری چوبی است. زیرا بافت چوب در علم فنگ شویی به عنوان یک عنصر طبیعی، از انرژی مثبت بالایی برخوردار می باشد.

نورپردازی

نورپردازی در طراحی داخلی امروزی به صورت غیرمستقیم صورت می پذیرد. از این رو چراغ های مخفی یا لامپ های ال ای دی که در سقف کارگذاری می شوند می توانند نور کافی را برای جلوه بخشیدن به مبلمان و سایر وسایل اتاق پذیرایی تأمین نمایند.

طرح پارچه مبلمان کلاسیک مدل آرتور

در طراحی داخلی امروز ، به مینیمال شدن محیط توجه ویژه‌‎ای شده است. برای رسیدن به این منظور باید طرح پارچه مبلی شما با میزان نقش و نگارهای فرش در تضاد باشد. به طور مثال اگر پارچه مبلی موردنظر شما طرح دار است ، نباید از فرشی با نقش بندی شلوغ استفاده نمایید. هماهنگی میان این دو تاثیر تاثیر زیادی در جذابیت فضا دارد.

رنگ بندی های متفاوت این مدل زیبا را در ویدئوی زیر مشاهده می نمایید:

به متراژ اتاق پذیرایی و ابعاد مبلمان توجه نمایید!

اگر اتاق پذیرایی شما دارای مساحت کمی می باشد لازم نیست تا حتماً ست مبلمان کاملی را خریداری نمایید. یک نیم ست شیک و زیبا نیز می تواند کارایی لازم را داشته باشد.

در صورتی که علاقمند هستید تا ست مبلمان شما کامل باشد، باید از مبلمانی با ابعاد کوچک تر استفاده کنید و تعداد نفرات آن را نیز کمتر نمایید. همچنین آن ها را به گونه ای بچینید که گوشه های خالی اتاق را پر کند و فضای اضافی در خانه باقی نماند، بدین طریق از همه فضای خانه به نحو احسن استفاده خواهید کرد.

خرید مبلمان منزل از گالری عالیجناب (مبلمان کلاسیک مدل آرتور)

برای مشاهده سایر مدل های مبلمان گالری مبل عالیجناب با این سبک به صفحه « مبلمان کلاسیک » مراجعه نمایید.