مبلمان کلاسیک چیست؟

مبلمان کلاسیک ، شباهت زیادی به مبل ‌های استیل و مبلمان سلطنتی (سنتی) دارند ، اما طراحی و ساخت آن‌ها به شکلی است که راحتی بیشتری در مقایسه با مبل‌های سلطنتی دارند.

مبلمان کلاسیک منبت کاری های ظریف و زیبایی دارد که از ویژگی های اصلی مبلمان سنتی است ، اما میزان تراش خوردگی و حکاکی ها در مبل سنتی به مراتب بیشتر از مبل کلاسیک است. از طرفی میزان چوب مصرفی در نوع کلاسیک معمولاً نسبت به مبل سنتی کمتر است زیرا ابعاد مبل های سنتی بزرگ تر است و همین موضوع باعث سبک تر بودن مبل های کلاسیک می شود و تمام این ویژگی ها باعث می شود که مبل کلاسیک ارزان تر از مبل های سنتی یا سلطنتی باشد.
مبل کلاسیک شکل رسمی دارد و باید طراحی فضای اطراف آن نیز سبک سنتی و کلاسیکی داشته باشد تا در اتاق نشیمن شما جلوه‌ی زیبایی پیدا کند.

مدل ایرنا

مبلمان کلاسیک

ویژگی های مبلمان کلاسیک

یکی از بارزترین ویژگی‌های مبل کلاسیک، تلفیق زیبایی و راحتی در آن است. این مبل‌ها، علاوه بر اینکه دارای ظرافت‌های زیادی در طراحی هستند، راحتی مبل‌های مدرن را نیز دارند. در واقع ، مبل کلاسیک را می‌توان تلفیقی از مبل استیل و راحتی دانست.

نوع چوب به کار رفته

در مبلمان راحتی از چوب کمتری بهره گرفته شده است اما در نوع کلاسیک اینگونه نیست و بخش زیاد بدنه از چوب مرغوب ساخته شده است. چوب در علم فنگ شویی چینی ها ، مظهر ثروت و فراوانی است را ایجاد کند. عنصر چوب انرژی و حس قدرت را انتقال می دهد و انسان را به جنب و جوش وا می دارد .عنصر چوب گیرنده و دفع کننده ی امواج منفی است.
اگر علاقمند به دریافت انرژی از اشیای پیرامون خود هستید ، خرید مبلمان کلاسیک گزینه مناسبی می تواند باشد. رنگ چوب آن معمولاً متغیر است و می توان آن را براساس سلیقه و رنگ دکوراسیون انتخاب نمود.

منبت کاری

از خصوصیات مهم این نوع مبل ، می توان به خطوط هندسی و اشکال منظم، طراحی های آنتیک و متقارن اشاره نمود. منبت کاری های پیچیده در عین حال مینیمال ، بر روی تاج مبل و پایه های کنده کاری شده ظریف و زیبا از دیگر ویژگی های چوب مبل کلاسیک است.

نوع پارچه

پارچه به کار رفته در این نوع مبل ، بستگی به تولیدکننده دارد و یکی از مواردی است که بایستی هنگام انتخاب و خرید مبلمان منزل به آن توجه شود.
نشیمن مبل کلاسیک اغلب از جنس فوم سرد است؛ علت این امر این است که با توجه به عمر نسبتا طولانی مبل در دراز مدت ، حالت ارتجاعی خود را از دست ندهد و پس از برخواستن از روی مبل، به حالت اولیه خود باز گردد.

مدل آرتور

مبلمان کلاسیک

رنگ آمیزی

به طور کلی دو نوع رنگ براق و پوششی در رنگ آمیزی مبلمان به کار می رود. رنگ پوششی همانطور که از اسمش پیداست به طور کامل سطح چوب را می پوشاند و مانع تشخیص ترک خوردگی و اشکالات چوب می شود ولی رنگ براق همچین ویژگی ندارد و می توان با نگاه کردن بر روی سطح چوب کیفیت چوب به کار برده شده در مبل را بررسی کرد. نکته دیگر در مورد رنگ بدنه مبلمان استفاده از رنگ با کیفیت و رنگ آمیزی یکنواخت است که باعث زیبایی بیشتر مبل می شود.

مزایای خرید مبلمان کلاسیک

  • از لحاظ چیدمان ، این نوع مبلمان دارای نظم خاصی می باشند و چیدن آن دردسر خاصی نداشته و ست کردن (هماهنگ کردن) آن با ناهار خوری و سایر وسایل بسیار آسان است.
  • طول عمر بالایی دارد.
  • دیزاین فضاهای بزرگ به کمک این نوع از مبلمان بسیار شکیل خواهد شد.

مدل نایس

مبلمان کلاسیک

انتخاب چند نفره بودن ست مبلمان

در کل می‌توان گفت که قانون خاصی در رابطه با ست انواع مبلمان در ایران وجود ندارد و مبلمان کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما این نوع مبلمان معمولا در ست کامل به صورت هفت نفره ارائه می‌شود که معمولا نیز به صورت یک سه نفره، یک دو نفره و دو عدد تک نفره بوده و همراه با میزهای جلو مبلی عسلی شبک و کوسن‌هایی زیبا و دوست داشتنی عرضه می‌شود. این مورد را می‌توان یکی از تقاوت‌های مبل کلاسیک با مبل استیل دانست که معمولاً به صورت ست نه نفره به فروش می‌رسد. اما همان گونه که اشاره شد، هیچ قانون خاصی در این رابطه وجود ندارد و شاید بتوان ست نه نفره را نیز به آسانی در بازار مبلمان مشاهده کرد.

قیمت گذاری مبلمان

به طور کلی نمی‌توان در مورد قیمت یک مبل نظر داد زیرا به عوامل متعددی از جمله نوع چوب استفاده شده در کلاف، ظرافت منبت‌های مبل و همچنین کیفیت پارچه و فوم استفاده شده در مبل بستگی دارد. ولی به طور کلی قیمت مبل کلاسیک از مبل سلطنتی کمتر و از مبل راحتی بیشتر است.

گالری مبل عالیجناب | فروش انواع مبلمان منزل

گالری مبل عالیجناب ارائه دهنده انواع مبلمان کلاسیک با مناسب ترین قیمت می باشد. استفاده از متریال اولیه مرغوب ، حکایت از کیفیت بالای محصولات این مجموعه دارد.