انواع میز ناهار خوری براساس سبک ساخت

میز و صندلی کلاسیک | میز ناهار خوری سلطتنتی

میز ناهار خوری کلاسیک یا سلطنتی شکوه و جلوه خاصی دارد و عموماً گران قیمت تر هستند. در طراحی این سبک میزها عموماً از رنگ طلایی درخشانی استفاده می شود که سبک دکوراسیون خانه را به سبک ویکتوریایی نزدیک می کند. این مدل در تعداد بالا ساخته می شود نظیر شش نفره ، هشت نفره و دوازده نفره. از این رو بیشتر برای منازل بزرگ که فضای پذیرایی جداگانه ای دارند ، کاربردی است. عموماً خانوده های پرجمعیت با رفت و آمد زیاد از این دست میز ناهار خوری استقبال می کنند.

مدل ایرنا

ناهار خوری

بیشتر بخوانید : خرید مبلمان کلاسیک | آشنایی با ویژگی های مبلمان کشورهای صاحب سبک

میز و صندلی مدرن

میز ناهار خوری مدرن معمولاً برای فضاهای کوچک قابل استفاده است و به صورت دو نفره ، چهار نفره و شش نفره ساخته می شوند. از این رو برای خانواده های کم جمعیت مناسب می باشد. این نوع از میزها به دلیل سبک مدرن و جالب توجه خود برای زوج های جوان که محدودیت فضا دارند ، یک گزینه مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید مبلمان مدرن

ست ناهار خوری چیست و مناسب چه فضایی می باشد؟

میز ناهار خوری را می توان به صورت ست و هماهنگ با مبلمان منزل خریداری نمود. مادامی که میز غذاخوری و مبلمان به صورت ست خریداری شوند ، در اصطلاح به آن سرویس ناهار خوری می گویند. خرید ست یا میز غذاخوری به صورت جداگانه کاملاً سلیقه ای می باشد و براساس نوع دکوراسیون بهتر است انتخاب شود. به طور مثال اگر دکوراسیون خلانه شما رسمی و کلاسیک است ، به طور حتم استفاده از ست ناهار خوری منطقی تر به نظر می رسد و نباید از میزهای مدرن با طراحی های فانتزی استفاده نمایید. میزهایی که به صورت ست با طرح مبلمان ساخته شده اند ، فضای خانه را بسیار شکیل و لوکس نموده و یک دکوراسیون مجلل را فراهم خواهند آورد.

انواع میز غذاخوری براساس شکل ظاهری

میز ناهارخوری گرد : این نوع از میزهای غذاخوری برای فضاهایی با مساحت کم کاربردی هستند. میز گرد را می توان مناسب فضاهایی با دکوراسیون مدرن دانست و معمولاً حالت رسمی ندارد.

میز ناهارخوری مستطیل : میز غذاخوری مستطیل شکل نسبت به میز گرد سنتی و رسمی تر است. همچنین میزهای ناهارخوری مربع و مستطیل نسبت به میزهای گرد فضای بیشتری را اشغال می کنند. معمولاً این نوع میزها با مبلمان آن ست هستند و از نظر شکل ظاهری با یکدیگر همخوانی دارند. برای چیدمان آن می توان یک فضای خالی در کناره های سالن پذریرایی را انتخاب نمود. معمولاً مبلمان و میز ناهار خوری در راستای همدیگر قرار می گیرند.

انواع میز غذاخوری براساس جنس متریال به کار رفته در آن

میز ناهارخوری چوبی : میز چوبی طرفداران زیادی دارد و به دلیل آنکه حالت شیک و رسمی به فضا می دهد ، مورد استقبال خریداران قرار گرفته است. می توان از چوب های مختلفی در ساخت آن ها بهره گرفت اما معمولاً از چوب گردو ، راش ، افرا و بلوط که دوامشان بیشتر است و کیفیت بالاتری دارند استفاده می شود. تنوع میز ناهار خوری چوبی بسیار بالاست و در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند.

مدل آرتور

ناهار خوری

مطلب پیشنهادی : نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک

میز ناهار خوری فلزی : از این میزها در محیط کاری و رستوران بسیار استفاده می شود ، زیرا در برابر رطوبت هوا مقاوم تر هستند. این سبک میز ناهار خوری عمر طولانی تری داشته و ارزان قیمت اند ولی در نهایت تنوع کم تری نسبت به سایر جنس ها دارند.

میز ناهارخوری پلاستیکی : اگر به دنبال میزهای سبک و ارزان هستید، میزغذاخوری پلاستیکی گزینه مناسبی است. از این سبک میزها در فست فود ها و محیط های آزاد بیشتر استفاده می شود و خیلی مناسب محیط منرل نمی باشد.

میز ناهار خوری شیشه ای : استفاده از شیشه در ساخت میز  به چای چوب ، باعث کاهش قیمت آن می شود. میز  غذاخوری شیشه ای را می توان در دسته میزهای مدرن و شیک محسوب می شوند. این سبک میز فضای را بزرگتر نشان داده و به راحتی تمیز می گردد. به همین علت بیشتر برای استقرار در آشپزخانه مناسب است. تنها به علت شکننده بودن شیشه باید از آن مراقبت ویژه ای شود. معمولاً شیشه و پایه ها مجزا از یکدیگر ساخته شده تا در هنگام جابجایی و انتقال سبک تر باشند و حمل آن ها آسان تر گردد.

جنس متریال اولیه

اکثر افراد در هنگام خرید وسایل چوبی بیشتر به ظاهر آن اهمیت می دهند. این درحالیست که ممکن است در زمان ساخت یک میز با ظاهر شیک و زیبا از متریال باکیفیتی استفاده نشده باشد و پس از مدت کوتاهی که مورد استفاده قرار گیرد ، با ترک خوردگی ، لق شدگی و یا شکستگی پایه ها مواجه شوید.

در میز ناهار خوری چوبی ، برای آنکه قیمت نهایی محصول کاهش یابد و تقاضا برای خرید بالا رود ، از چوب های ارزان قیمت استفاده می شود و با ظاهری جذاب مشتری را وسوسه می کند تا آن را خریداری نماید. از این رو استحکام پایه ها بسیار مهم است و این موضوع به جنس مواد اولیه به کار رفته در آن باز می گردد. به همین منظور مراکز معتبر و مطمئن را برای خرید مبلمان منزل و سرویس ناهار خوری انتخاب کنید تا محصولی باکیفیت را در اختیار شما قرار دهند.

مطلب پیشنهادی
نکات مهم در زمان خرید مبلمان استیل (سلطنتی)

گالری مبلمان عالیجناب

انواع مبلمان کلاسیک و مبلمان مدرن در طرح های شیک و خاص عرضه می گردد. چوب مرغوب و باکیفیت موجب دوام و پایداری محصولات ما می باشد که با دستان هنرمندان ایرانی به زیبایی آراسته شده است.