اگر برای خرید مبلمان منزل سری به فروشگاه های بزرگ زده باشید ، اولین چیزی که نظرتان را به خود جلب می کند ، ظاهر ست مبلمان است. رنگ مبلمان ، ظرافت منبت کاری های روی تاج و پایه های مبلمان ، طرح و رنگ پارچه مبلی از جمله ویژگی های ظاهری مبلمان است که توجه ویژه ای روی آن خواهید داشت. اما بهتر است درباره موارد فنی آن نیز اطلاعاتی داشته باشید تا درباره آن ها از فروشنده سوالاتی بپرسید. در این مطلب تعدادی از نکات فنی خرید مبلمان را بیان می نماییم. ما را تا انتهای این مطلب همراهی بفرمایید!

نکات فنی خرید مبلمان

یکی از مهم ترین نکات فنی خرید مبلمان ؛ از یک نوع چوب ساخته شده باشد!

یکی از نکات فنی خرید مبلمان ، شناخت نوع چوب استفاده شده در ساخت مبلمان است. بهتر است نوع چوب به کار رفته در مبلمان از یک نوع باشد. (یعنی از یک گونه چوبی) زیرا مقاومت ها و کشش های چوب ها با یکدیگر متفاوت است ولی می توان از چوب هایی که دارای مقاومت های نزدیک به یکدیگر باشند استفاده نمود ، البته برای اینکار باید یکسری موارد فنی رعایت شود.

مطلب پیشنهادی
آیا با انواع چوب مبلمان آشنایی دارید؟

پایه ها کاملاً هم سطح باشند! | نکات فنی خرید مبلمان

هم سطح بودن پایه ها ، یکی از نکات فنی خرید مبلمان است که معمولاً توجهی به آن نمی شود. در صورتی که پایه های مبل از اندازه یکسانی برخوردار نباشند (یعنی در یک سطح قرار نگیرند) میزان فشار نایکسانی به قسمت های عقب و جلوی مبل وارد می گردد و بدنه اصلی مبل دچار پیچیدگی خواهد شد.

مدل مرداس

محل اتصالات با دقت زیادی به یکدیگر چفت شده باشند!

اگر اتصالات مربوط به قطعه ساخته شده به یکدیگر جفت نشده باشند ، امکان شکست درز محل اتصال به وجود می‌آید. در هنگام خرید مبلمان حتماً این نکته فنی را در نظر بگیرید که درزی مابین اتصالات وجود نداشته باشد و با دقت تمام به یکدیگر متصل شده باشند.

حواستان به نیم دایره یا دایره های روی نمونه کار باشد!

اگر خطوطی نیم دایره یا دایره ای شکل را بر روی قسمت های مختلف محصول چوبی مشاهده کردید ، به حرفه ای نبودن تولید کننده پی برید. این خطوط از ماشین پوست زن (دستگاه سنباده‌زنی که به صورت دوار می‌باشد) روی چوب باقی می‌ماند که باید توسط سنباده زدن از بین رود. اگر این اتفاق نیفتد در زیر هر نوع رنگی هم خودنمایی خواهد کرد و از زیبایی محصول می کاهد.

مدل نوبل

نکات فنی خرید مبلمان

بتونه ها نباید ردی در زیر رنگ مبل بر جای گذارند!

بتونه ماده‌ای است برای پر کردن خلل و فرج موجود در چوب، اما نه هر خلل و فرجی! پر کردن چوب به وسیله بتونه در جاهایی که چوب ترک بزرگی خورده یا شکسته شده است درست نمی‌باشد چون احتمال شکست در آن محل وجود دارد. لازم به ذکر است بتونه در زیر رنگ‌های پوششی دیده نمی‌شود ، اما در زیر رنگ های شفاف باید کاملاً هم رنگ چوب باشد تا از زیر رنگ خود را نشان ندهد.

مدل ویستا

کیفیت رنگ مبلمان از اهمیت زیادی برخوردار است!

اگر در زمان ساخت مبلمان از رنگ های بی کیفیت استفاده شده باشد ، پس از مدت کوتاهی بدنه مبل دچار پریدگی رنگ خواهد شد. در صنعت مبلمان سازی از دو نوع رنگ استفاده می شود که به عنوان نکات فنی خرید مبلمان بهتر است آن را بدانید :

رنگ های شفاف : این رنگ ها به خوبی بافت و نوع چوب را نشان می دهند.

رنگ های پوششی : این نوع رنگ ها پوشش دهی کامل دارند و نوع چوب پس از رنگ پاشی مشخص نخواهد شد. در این حالت بیشتر دقت به عمل آورید تا نوع چوب با گفته فروشنده یکسان باشد.

مطلب پیشنهادی
مبلمان شیک گالری عالیجناب ؛ انتخاب خاص پسندان

نگاه ویژه ای به فوم ها داشته باشید!

یکی دیگر از نکات فنی خرید مبلمان توجه به نوع فوم استفاده شده در مبلمان می باشد. فوم های پلی یورتان به دو گروه سرد و گرم تقسیم بندی می شوند. انواع فوم مبل گرم معمولاً طول عمر کمتری نسبت به فوم سرد دارند و به مرور گود می‌افتد. فوم‌های گرم در صنعت مبلمان، کالای خواب، صنایع بسته بندی، ابرهای قابل شستشو و … کاربرد دارد. بنابراین تشخیص فوم گرم از فوم سرد در هنگام خرید انواع مبلمان متناسب با نوع استفاده از آن نکته‌ای حائز اهمیت می باشد.

برای تشخیص انواع فوم مبل به ویژه فوم سرد و فوم گرم ، کافی‌ است فقط با انگشت به قسمتی از فوم فشار وارد کنید و بعد از چند ثانیه انگشت خود را بردارید، اگر جای انگشت شما روی فوم باقی نماند، فوم سرد است و در صورتی که جای فرورفتگی روی فوم باقی ماند یا آن را سوراخ کرد، فوم گرم است.

گالری مبل عالیجناب

برای مشاهده محصولات گالری مبل عالیجناب به صفحات « مبلمان کلاسیک » و « مبلمان مدرن » مراجعه فرمایید.

واحد تولیدی عالیجناب با سال ها تجربه و سابقه در زمینه تولید انواع مبلمان منزل ، با دقت و وسواس فراوان در کلیه مراحل ساخت از زمان طراحی مدل ها تا خروجی نهایی ، بهترین های این عرصه را به دست شما مشتریان گرامی می رساند.

کیفیت بالای پارچه ، رنگ پردازی شیک و جذاب ، طراحی به روز و استفاده از رنگ پلی یورتان آلمانی از ویژگی های تولیدات این مجموعه می باشد.