مبلمان استیل – کلاسیک یکی از مبلمان پرطرفدار می باشد که در بسیاری از خانه های ایرانی می توان مدل های مختلف آن را مشاهده نمود. نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک در بهتر دیده شدن آن کاملاً حائز اهمیت می باشد.

نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک

شاید به نظر رسد که چیدمان مبلمان کلاسیک کار آسانی است ، اما در واقع اینگونه نیست و باید یکسری نکات در هنگام چیدمان رعایت گردد.

چیدمان مبلمان کلاسیک

توجه به نقطه کانونی اتاق پذیرایی

محل قرارگیری مبلمان کلاسیک ، باید در نقطه کانونی یا مرکزی اتاق پذیرایی باشد. بدین طریق بیشتر موردتوجه قرار گرفته و زیبایی آن به چشم خواهد آمد.

جلوگیری از شلوغ شدن محیط

بهترین نوع چیدمان سایر وسایل در کنار مبلمان استیل ، پرهیز از شلوغ کردن محیط اطراف آن می باشد. نباید از وسایل تزئینی و اکسسوری های خیلی بزرگ استفاده شود ، زیرا مانع بهتر دیده شدن مبلمان کلاسیک خواهد گردید. طراحی داخلی به سبک کلاسیک معمولاً منظم ، آرام و قابل پیش بینی است. به هیچ وجه نمی توان آشفتگی را در دکوراسیون کلاسیک یافت. مبلمان ، آینه کنسول ، ساعت ایستاده ، میز غذاخوری و … در دکوراسیون کلاسیک دارای خطوط منظم و زاویه های ملایم است که در عین سادگی زیبایی و ظرافت را به نمایش می گذارد.

توجه : توصیه می شود برای بهتر اجرا شدن سبک دکوراسیون کلاسیک در خانه ، از وسایل دکوراتیو چوبی استفاده نمایید.

حفظ حالت تقارن

در چیدمان مبل کلاسیک دقت کنید که بزرگ‌ترین تکه مبل را اول از همه جانمایی کنید، به طور مثال مبل سه نفره را ابتدا در جای خود قرار دهید و سپس بقیه مبل‌ها را با توجه به آن بچینید. مبلمان کلاسیک حالت رسمی دارند و هرگز نمی توان همچون مبلمان راحتی چیدمان آن را انجام داد.

مطلب پیشنهادی
تفاوت ها و شباهت های مبلمان کلاسیک و مبلمان راحتی

برای حفظ این حالت ، باقی مبل‌ها را طبق همین الگو به صورت متقارن در کنار بزرگ‌ترین تکه مبل بچینید. فضای خالی کُنج بین مبلمان ها با میزهای گرد چوبی و آباژورهای رومیزی پُر نمایید.

نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک در فضاهای کوچک

جیدمان مبل کلاسیک در اتاق های پذیرایی کوچک بسیار سخت تر از فضاهای بزرگ است. قبل از خرید مبلمان کلاسیک ، بهتر است مدل هایی با حداقل نفرات را انتخاب نمایید. سعی کنید از مبل کلاسیک 7 نفره استفاده کنید تا فضای خانه خیلی شلوغ نشود. حتی‌الامکان مبل را از دیوارها فاصله دهید تا مبل خودش را بیشتر نشان دهد. همچنین دکوری‌های بزرگ را در کنار مبل سه نفره قرار ندهید، زیرا این کار باعث شلوغی در یک نقطه می‌شود و خود عاملی در کوچک‌تر نشان دادن فضا خواهد شد.

برعکس اگر مساحت فضایی که در اختیار دارید ، زیاد است نباید فاصله بین مبل‌ها را زیاد کنید ؛ زیرا مکالمه میان افراد به سختی صورت خواهد گرفت و از میزان احساس صمیمیت میان آن ها کاسته خواهد شد.

نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک اتاق پذیرایی مستطیل شکل

امروزه بیشتر خانه‌ها دارای پذیرایی مستطیل شکل هستند و باید در چیدمان مبل دقت کافی نمایید ، زیرا چینش اشتباه می‌تواند پذیرایی‌هایی با عرض کم را باریک‌تر نشان دهد و از زیبایی ظاهری خانه بکاهد.

یکی از نکات مهم چیدمان مبل کلاسیک در پذیرایی مستطیل شکل توجه به رنگ‌های هم‌ طیف است یعنی بهتر است مبل کلاسیک با دکورهای اطراف در یک طیف رنگی باشند و به نوعی همگونی رنگ ایجاد گردد. باید توجه کنید که در پذیرایی‌های مستطیل شکل کوچک مبلمان کلاسیک را در مرکز نور قرار دهید و آن نقطه بیشترین میزان نور اتاق را داشته باشد.

در نظر گرفتن مسیر رفت‌وآمد جزء نکاتی است که باید به آن بسیار توجه شود زیرا در پذیرایی‌های مستطیل شکل همه چیز در یک راستا قرار دارد و ممکن است مزاحم تردد شود. لذا چیدمان در پذیرایی مستطیل شکل باید به گونه‌ای باشد که تردد در اطراف چیدمان به راحتی انجام گردد.

نکات مهم در اجرای سبک کلاسیک

1- بهتر است یک فرش دست بافت و ترجیحاً رنگ روشن طبیعی در وسط اتاق پذیرایی پهن گردد تا نشانگر سبک کلاسیک باشد.

2- سقف ها اکثرا سفید یا با رنگ های ملایم و بدون طرح می باشند. اتاق غذاخوری معمولاً در سبک دکوراسیون کلاسیک جدا از اتاق پذیرایی بوده و دارای قفسه های کتاب و کتابخانه ها، کابینت های گوشه ای و یا بوفه های چوبی برای نگهداری لوازم عتیقه چینی و قیمتی می باشد.

3- اشیا قیمتی با ورق طلای روکوبی شده و ریز نقش ها می توانند بهترین گزینه برای این مورد باشند که روی جلو مبلی ها ، میز کنسول چوبی و یا قفسه های کابینت ها زیبایی دکوراسیون را دوچندان کنند.

مطلب پیشنهادی
نکات مهم در زمان خرید مبلمان استیل (سلطنتی)

گالری مبل عالیجناب | فروش مبلمان منزل

گالری مبل عالیجناب ، تولیدکننده و عرضه کننده انواع مبلمان لوکس با قیمت های مناسب می باشد. مبلمان استیل – کلاسیک و مبلمان مدرن – آوانگارد براساس آخرین طراحی روز با استفاده از متریال اولیه مرغوب در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد.