برقراری تناسب میان وسایل خانه مهم ترین گام برای شروع و خلق دکوراسیونی شیک و زیبا به حساب می آید و شما می توانید با طراحی سبکی خاص و همچنین با خلاقیت کافی ، فضایی مرتب و با نظم ایجاد کنید. به عبارت دیگر برقراری تعادل در زمینه دکوراسیون داخلی ملزم به چیدمانی صحیح با استانداردهای معین می باشد تا بتوانید زیبایی و کارایی لازم را برای دیزاین اتاق پذیرایی داشته باشید. در این مطلب نحوه چیدمان مبلمان مدرن را بیان می نماییم. تا انتهای این متن ما را همراهی بفرمایید.

چیدمان مبلمان مدرن | خرید مبلمان منزل

نحوه چیدمان مبلمان مدرن باید براساس ابعاد هال و پذیرایی و متناسب با دکوراسیون داخلی منزل و نیز روحیات اعضای خانواده صورت گیرد.
در گام اول باید انتظارات خود را از فضای پذیرایی خانه شناسایی نمایید که آیا شما قصد دارید مبلمانتان را برای ایجاد محیطی صمیمی و دوستانه بچینید و یا می خواهید محیطی رسمی و لوکس را در محیط منزل خود تجربه کنید. پس از مشخص شدن هدف چیدمان مبلمان ، دست به کار شوید! شما می توانید بهترین دکوراسیون را خلق نمایید ، به شرط آنکه چندین نکته و ترفند مهم را در نظر بگیرید.

چیدمان مبل مدرن

نکات مهم در هنگام چیدمان مبلمان مدرن و راحتی

1- چسباندن و تکیه دادن مبلمان به دیوار هیچگاه نمی تواند ایده جالبی باشد. رعایت فاصله مناسب مبلمان با دیوار از ضرورت های چیدمان مبلمان به سبک دوستانه یا رسمی است ، زیرا باعث بزرگتر به نظر رسیدن هال و پذیرایی و نیز ایجاد فضایی صمیمی تر است.

2- ایجاد نورپردازی مناسب در محل قرارگیری مبلمان ، امری کاملاً ضروری می باشد چرا که مبلمان در کانون توجه است و پذیرای تمام میهمانان شماست.

3- تعادل یک جنبه مهم در طراحی داخلی است. نحوه چیدمان مبلمان در اتاق های پذیرایی مستطیل شکل و یا مربعی ، متفاوت است و اگر تعادل و هارمونی میان وسایل و فضا رعایت نشود ، قطعا نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه : خرید مبلمان کلاسیک

پذیرایی مستطیل

هنر و دقت شما در چیدمان لوازم منزل در چیدمان مبلمان آشکار خواهد شد. توجه به شکل و ابعاد اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی بسیار مهم است. برای چیدمان پذیرایی و نشیمن مستطیل باید قوانین خاصی را در نظر گرفت زیرا طول اتاق بیشتر از عرض آن می باشد و این می تواند شما را در هنگام چیدمان مبلمان مدرن و راحتی دچار مشکل کند. مهم ترین این قوانین عبارتند از :

1- مشخص نمودن مسیری برای رفت و آمد: باید مانع قرارگیری وسایلی همچون میز و مبل در راه عبوری نشیمن شوید. توجه کنید هر چه سقف فضا بلندتر باشد اتاق شما باریک تر نشان داده می شود.

2- چیدمان مبلمان در قسمت بالای اتاق : برای زیباتر دیده شدن فضاهای مستطیل شکل، بهتر است چیدمان مبلمان در انتهای اتاق باشد. تا آنجایی که برایتان مقدور باشد از قرار دادن صندلی های اضافه در کنار ست مبلمان تان خودداری نمایید ، زیرا باعث شلوغ به نظر آمدن فضا می شوید و این اصلا خوشایند نخواهد بود.

پذیرایی مربعی

برای چیدمان فضاهای مربع شکل در ابتدا سعی نمایید از رنگ های هماهنگ و مشابه کمک بگیرید و نقطه کانونی را پیدا کنید. منظور از نقطه کانونی نقطه ای می باشد که تلویزیون و یا گاهاً شومینه در آن قرار می گیرد و بعد از تعیین آن نقطه ست مبلمان تان را روبروی نقطه کانونی چیدمان کنید.
استفاده از رنگ های شاد را برای نشیمن های کوچک و همچنین طراحی صحیح نورپردازی را هیچگاه فراموش نکنید.

چیدمان مبل مدرن

نحوه چیدمان مبلمان مدرن 7 نفره

در ابتدا شاید کار سختی به نظر رسد و نحوه چیدمان مبل مدرن و راحتی خیلی آسان نباشد. ولی بدانید با اندکی تفکر، دقت و خلاقیت می توانید به سادگی از پسش برآیید. اگر با چیدمان مبلمان 7 نفره مدرن یا راحتی آشنا شوید، در نهایت طراحی زیبایی را خواهید داشت. در واقع متفاوت بودن مستلزم دیدگاه متفاوتی نیز می باشد.

توجه نمایید که به کار بردن چیدمان مبل به صورت خطی خیلی خوشایند و جالب نیست.

حتما نیازی نیست از ست کامل مبلمان راحتی برای دیزاین داخلی استفاده کنید. یک کاناپه 3 نفره به همراه یک مبل تک و یا دو مبل تک نیز می تواند تاثیر بسزایی بر محیط داشته باشد. ست مبل راحتی به شکل یک کاناپه 3 نفره یک کاناپه 2 نفره و دو عدد مبل تک می باشد و شما می توانید با توجه به ابعاد اتاق نشیمن و نیازتان، هر تکه از این ست را به کار برید و یک فضای زیبا و آرامش بخش را بسازید.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید مبلمان مدرن

عالیجناب گالری | تولید کننده انواع مبلمان منزل

گالری مبل عالیجناب مفتخر به ساخت و عرضه انواع مبلمان منزل با طراحی های منحصر به فرد از بهترین متریال اولیه می باشد. قیمت های مناسب و کیفیت بالای محصولات از ویژگی های این واحد تولیدی برای یک خرید آسان و بدون دردسر می باشد.